Naujienos

Piliečių mokslo asociacijos vadovė: Piliečių mokslas? Tai įdomu!

Siekiant rasti ir paskatinti būdų populiarinti atvirojo mokslo idėjas vaisingam mokslininkų, piliečių, bibliotekų ir kitų atminties institucijų bendradarbiavimui, Erasmus+ strateginių partnerysčių dėka 2022 m. sausio mėn. pradėtas vykdyti projektas „Universitetų bibliotekos, stiprinant akademinės bendruomenės ir visuomenės ryšį per piliečių mokslą Baltijos šalyse“ (LibOCS). Kauno technologijos universiteto biblioteka, kartu su kitomis projekto partnerėmis iki pat 2024 m. vidurio vykdo ir planuoja įvairias tinklines veiklas, kurios skirtos universitetų akademiniam personalui ir tyrėjams, studentams ir bibliotekininkams.

Projektas siekia užmegzti dialogą su tyrėjais, kurie jau vykdo piliečių mokslo projektus, ar kitaip susiję su piliečių mokslu kviesdami pasidalinti savo patirtimi ir įžvalgomis apie šią, Lietuvoje dar mažai žinomą mokslo sritį. Pirmojo interviu pašnekovė yra Vilnius Tech Kūrybos komunikacijos katedros docentė, Lietuvos piliečių mokslo asociacijos vadovė dr. Monika Mačiulienė, kurią kalbina LibOCS specialistė Aistė Pranckutė. 

Pokalbio metu aptarta piliečių mokslo svarba ir problematika Lietuvos tyrimų ir inovacijų ekosistemoje bei bibliotektų vaidmuo įtraukiant piliečius į mokslinių tyrimų procesus.

Visą interviu rasite šioje nuorodoje