Tarptautinė patirtis

EU-Citizen.Science

Piliečių mokslas yra sparčiai besiplečianti inovacijų sritis, turinti didelę įtaką ir naudą visuomenei, viešąjai politikai ir įvairioms akademinių tyrimų sritims. Kadangi piliečių mokslas gali būti taikomas skirtingose srityse tai lemia fragmentišką ES piliečių mokslo kraštovaizdį. EU-Citizen.Science siekia užpildyti šią spragą bei sukurti platformą ir abipusio mokymosi erdvę. EU-Citizen.Science yra internetinė platforma, skirta dalytis žiniomis, įrankiais, mokymų medžiaga ir kitais ištekliais skirtais piliečių mokslu besidominčiai bendruomenei. Platformos vizija yra integruoti augantį piliečių mokslo lauką per dalijimąsi žiniomis, know-how ir patirtimi tarp visų dalyvaujančių ir norinčių dalyvauti piliečių mokslo veiklose. EU Citizen.Science finansuojamas iš Europos Komisijos programos „Horizontas 2020“, pagal programą „Mokslas visuomenei“ (dar žinomą kaip „SwafS“). Projekte EU.Citizen.Science dalyvauja 14 partnerių ir 9 trečiosios šalys iš 14 Europos valstybių ir įvairių suinteresuotųjų grupių - universitetų, NVO, vietos valdžios institucijų ir pilietinės visuomenės organizacijų. Pilieiciumokslas.lt portalas sukurtas kaip EU-Citizen.Science dalis.

NASA Science

NASA piliečių mokslo projektų pagalba padaryti tūkstančius svarbių mokslinių atradimų. Jei norite padirbėti su NASA? Tai gali padaryti bet kas ir bet kur su išmaniuoju telefonu ar kompiuteriu. Šiuo metu galima prisidėti prie keleto skirtingų projektų: Planet Hunters TESS leidžia ieškoti planetų esančių už mūsų Saulės sistemos ribų, Snapshot Wisconsin leidžia klasifikuoti vaizdus užfiksuotus miško takų kamerose, Backyard Worlds: Planet 9 kviečia į didelės planetos esančios mūsų saulės sistemos pakraščiuose paiešką naudojantis NASA plačiajuosčio lauko infraraudonųjų spindulių tyrinėtojo (WISE) misijos duomenimis, Sungrazer Project, , kuriame dalyviai gali atsisiųsti naujausius vaizdus iš ESA/NASA Saulės ir Heliosferos observatorijos (SOHO) arba NASA Saulės sausumos ryšių observatorijos (STEREO) kosminių laivų misijų ir ieško judančių objektų.

iNaturalist

„INaturalist“ yra viena populiariausių gamtos pažinimo mobilių programėlių, padedančių identifikuoti augalus ir gyvūnus aplink mus. Prisijunkite prie daugiau nei milijono mokslininkų ir gamtininkų bendruomenės. Šioje platformoje įrašydami ir pasidalindami savo pastebėjimais apie gamtą aplink jus, kursite kokybiškus tyrimų duomenis mokslininkams, siekiantiems geriau suprasti gamtą ir apsaugoti ją. „iNaturalist“ yra bendra Kalifornijos mokslų akademijos ir Nacionalinės geografijos draugijos iniciatyva.

Zooniverse

Zooniverse yra didžiausia ir populiariausia pasaulyje piliečių vykdomų tyrimų platforma. Tyrimuose dalyvauja ir profesionaliems tyrėjams padeda daugiau nei milijonas žmonių visame pasaulyje. Zooniverse tikslas yra sukurti sąlygas tyrimams, kurie kitu atveju būtų neįgyvendinami praktiškai dėl didelės apimties.