Naujienos

VILNIUS TECH piliečių mokslo centro atidarymas

2023 m. balandžio 19 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH) vyko prieškonferenciniai renginiai, kurie buvo tarptautinės konferencijos "Vizualumas 2023: Žiniasklaida ir komunikacija (dez)informacijos amžiuje".

Vienas svarbiausių šios dienos renginių buvo VILNIUS TECH Piliečių mokslo centro atidarymas. Įkurtuvių metu sveikinimo žodį tarė studijų prorektorė dr. Živilė Sederevičiūtė-Pačiauskienė, dekanė dr. Vaida Asakavičiūtė ir Piliečių mokslo centro vadovė Dr. Monika Mačiulienė. Po atidarymo buvo pristatyta į piliečių mokslą orientuotų VILNIAUS TECH projektų vinjetė, įskaitant Erasmus+ FabCitizen (pristatė Dr. Jan M. Pawlowski, Horizon Europe projektą CLIMAS (pristatė Dr. Aelita Skaržauskienė, H2020 projektą INCENTIVE (pristatė Dr. Monika Mačiulienė) ir Erasmus+ projektą CHILD (CHILD projektą pristatė Vaida Nedzinskaitė-Mitkė).

Vėliau vyko "World Cafe" seminaras su Piliečių mokslo centro suinteresuotomis šalimis apie piliečių mokslo ateitį VILNIAUS TECH, Lietuvoje ir Baltijos regione. Seminarui pirmininkavo Prof. Dr. Aelita Skaržauskienė, dalyvavo Jan Pawlowski, Dr. Kristina Kovaitė ir Prof. Dr. Vytis Valatka. Dieną užbaigė apskritojo stalo diskusija su politikos formuotojais apie Piliečių mokslo iniciatyvas ir centrus Lietuvos mokslo ir inovacijų politikos kontekste. Diskusijai pirmininkavo Dr. Monika Mačiulienė.