Naujienos

Metodologiniai mokymai rengiantiems piliečių mokslo projektus

Data: 2022-11-09

2022 m. lapkričio 28 d. (pirmadienis) 12:30-13:30 vyks seminaras „Piliečių mokslo projektų rengimo galimybės ir iššūkiai“

Šiame seminare TIME4CS projekto (H2020) vadovė KTU dr. Eglė Butkevičienė pasidalins savo patirtimi apie tai, kaip į humanitarinių ir socialinių mokslų tyrimus įtraukti piliečių mokslo elementus. Taip pat bus kalbama apie piliečių mokslo projektų kūrimą, potencialiai įdomius kvietimus, bei tipinius iššūkius. Patirties dalinimosi seminaru siekiama paskatinti tyrėjus taikyti piliečių mokslo principus savo moksliniuose projektuose.

2023 m. sausio 11 d. vyks mokymai „Piliečių mokslo taikymas moksliniuose tyrimuose“

Kurso tikslas – suteikti žinių ir ugdyti gebėjimus praktiškai taikyti piliečių mokslo metodiką moksliniuose tyrimuose. Kurse ugdomi gebėjimai tinkamai parinkti bei derinti piliečių įsitraukimo tipus, skirtingus piliečių mokslo modelius. Kurse taip pat ugdomi gebėjimai kurti piliečių mokslo projekto prototipą, laikantis tyrėjų etikos bei duomenų apsaugos reikalavimų. Mokymai skirti visų mokslo sričių, įvairių karjeros lygmenų tyrėjams.

2023 m. sausio 12 d. vyks mokymai „Piliečių mokslo pagrindai“

Kurso tikslas – suteikti bazinių žinių apie piliečių mokslą ir ugdyti gebėjimus visuomenei praktiškai įsitraukti į mokslinius tyrimus. Kurse ugdomi praktiniai gebėjimai tinkamai pasirinkti piliečių įsitraukimo tipus, suprasti skirtingus piliečių mokslo modelius bei galimybes juose dalyvauti. Kurse taip pat ugdomi gebėjimai suprasti tyrimų etikos bei duomenų apsaugos reikalavimus. Mokymai skirti piliečiams, įvairių organizacijų atstovams, mokykloms ir kitiems besidomintiesiems.